Pakkide saatmisest

By 6 3

Pajataks natuke pakkide saatmisest ja vastuvõtmisest. Oleme kuu jooksul mõned pakid Eestisse saatnud ning samas ka paar pakki vastu võtnud.

Esiteks on meil ülimalt mugav pakke saata, kuna suur postimaja asub ju meie kodust kohe üle tee. Esimesel korrusel on DHL-i office, mille kaudu oleme Eestisse pakke saatnud. Lähed kohale, osad töölised räägivad täitsa soravalt inglise keelt, seina ääres on hunnik karpe suurustes F (pudeli jaoks), XS, S, M ja L.

Erinevates suurustes DHL-i karbid

Erinevates suurustes DHL-i karbid

Karbi sees on kenasti kõik kleebised olemas, kuhu aadressid ja jutud kirjutada ning lisaks ka kleebised, millega pakk sulgeda. Ei hakka täpset hinnakirja välja otsima, aga XS karbiga saatmine oli ca 4 € ning M suuruses karbi sai ca 9 €-ga Eesti poole teele panna.
Siinkohal on paslik meenutada jalka MM-i ja näidata laiemale avalikkusele lähemalt ka uhkeid särke, mis ühe pakiga juuli kuus Eesti poole rändasid. Sünnipäevalapsed Andri ja Karl-Martin said endale jalgpalli kuningriigist uhked maailmameistrite särgid. Pluusid saime päev enne jalka MM-i finaalkohtumist poest nimega fan & more, mis on meie kodust 7 min jalutustee kaugusel.

fan & more

fan & more

Tegemist väga vinge poega. Nimelt kui läksime särke ostma, siis mõtlesime ja mõtlesime, et kelle nimedega need poistele kinkida. Kui leti äärde jõudsime, siis nii muu seas sai küsitud, et kas selle ja selle nimega särke ka on? Müüja osutas käega poe teise suunda nurgataha ja ütles aga palun, meil on ka selline teenus, et paneme soovitud nimed ja numbrid kohe 5 minutiga peale. Ja nii oligi. Kaks usinat töölist asusid kohe asja kallale. Üks tegi käbedalt arvutis failid valmis ja teine tegelane pressis nime ja numbri mõni hetk hiljem juba särgile. Tõsi, Karl-Martini nimega vangutas tüüp küll pead, kuna see ei tahtnud hästi ära mahtuda. Lubasime, et edastame info lapsevanematele, et pangu teinekord võimaluse korral lühem nimi oma võsukesele :). Aga ei, mahtus ikka ära ja kõik oli timm. Igatahes väga muhedad tegelased ja ülimalt viisakas teenindus ning soovitan julgelt poodi fan & more.

Poistel maailmameistrite särgid higiseks aetud

Poistel maailmameistrite särgid higiseks aetud

Pakkide liikumine on toimunud küllaltki kiirelt. Näiteks Düsseldorf-Surju liinil liikus pakk sedasi: kolmapäev 15.44 karp Düsseldorfist teele ja reedel kell 16.00 oli teade Surjus postkastis, et pakk on kohal (või jõudis XS pakk suisa otse postkasti – vettpidavad andmed puuduvad ja antud lauses võib esineda faktivigu. Andmed täpsustamisel – toim.). Raplasse läks tõsi küll sutsu kauem – 7 päeva.

Paar sõna ka ebayst tellimise kohta. Kui Eestis olles sai Hiinast pakki oodatud ca 30 päeva, siis Euroopa sisesed tellimused tulid nii 7-10 päevaga, mis tundusid wow kui kiired. Aga olles ise Saksamaal ja tellides asju Saksamaa ebayst (sain endale jooksmise jaoks korraliku särgi+püksid 9 €-ga), siis asi käib ikka megakiiresti. Kui tellida tooteid, mille taga on kaubiku ikoon koos tekstiga „Kostenlos & Schnell“, siis kuller toob paki koju ära ja eraldi postikulu ei lisandu. Mitte et meil oleks raske üle tee postimajas pakke vastu võtta, aga ikkagi on mugav kui hommikul ärkad, heliseb uksekell ning saad kohe tutikad jooksurõivad selga tõmmata.

Vaade koduaknast üle tee asuvale hoonele

Vaade koduaknast üle tee asuvale hoonele

Senine ebay tellimuse rekordsooritus oli järgmine:

 • kell 13.10 hiireklikk ja tellimine ebays
 • kell 16.16 saabus e-mail, et pakk teele pandud
 • kell 18.46 e-mail DHL-ilt, et kuller saabub homme kella 11-14 vahel
 • kell 11.50 DHLi poiss ukse taga ja minul riided käes
 • kogu üritus hiireklikist ebays kuni pakini minu käes 23h

No sutsu läheb kauem kui  poes järjekorras oodata, aga ikkagi, ebayst tellimine 23h!!! Tsiteerides klassikuid “Poleeeee paha!”

6 Comments
 • Lya
  August 8, 2014

  Esimene pakk Raplasse tuli samuti kiirelt: esmaspäeval Düsseldorfist neljapäeval Raplas.

 • Kristjan
  August 13, 2014

  Tere!

  Et odavamalt ja kiiremini läbi ajada, olen kasutanud aegade algusest online-markeerimist. Leiad http://www.dhl.de kodulehelt. Täidad, maksad, prindid, kleebid. K6ik. Viskad siis paki tädile ja saad kinnitustseki vastu.

  PS. Saksamaal tulevad k6ik! pakid otse koju. 🙂 No muidugi pead postkontorisse järele minema, kui sind kodus polnud see hetk.

 • Rauno
  August 14, 2014

  Meil tulid Eestist jalgrattad koju kätte DHL-ga.Mis on normaalne…a point oli siin ,et elame 5.OG ehk DG ehk viimasel kautselausel korteris ja ilma liftita maja:) Vana tassis mõlemad rattad ülesse kuigi abikaasa ütles ,pole vaja jätke alla.Pärast pidin sama tee tagasi tassima alla:)

  • Egle
   August 14, 2014

   HDLi teenindus tundub tõesti väga hea olevat. Samas alles hiljuti tuli meie korterikaaslase ülitähtis sertifikaat tavapostiga koju ja kuna see postkasti ei mahtunud, oli postiljon selle kokku murdnud. Spetsiaalsed sildid olid ümbrikul peal olnud, et mitte kortsustada.. Aga see oli siis Deutsche Posti töötaja apsakas ilmselt 🙂

 • Kaupo
  August 19, 2014

  Saksa ebayst tellisin kella eelmine esmasp. kell 11:08 ja DHL-iga oli kell käepeal neljapäeval kell 14:29

  Kiire värk 🙂

 • Piret
  August 19, 2014

  Pakke saab ka saata http://www.myhermes.de/ voi http://www.dpd.com….
  väike abi uhelt kes saksamaal 1999 a. elab:-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*