Jõulud Eestis ja üks päev talve Düsseldorfis

By 0 5

Detsember kimas täistuuridel mööda ja jaanuar juba ka otsas. Detsembri esimese poole olime Düsseldorfis ja jõuluajal veetsime poolteist nädalat Eestis.

Düsseldorfis tegime jõulude puhul klassikalised ringid linnapeal. Jalutuskäik ja kerge amps jõuluturul, Kaufhofi suurepärased vaateaknad ja sel aastal ka päris uhkelt üles seatud uisuväljaku kaemine.

Kuu algas ägeda üllatusega Eglelt. Maitsev advendikalender, mis sisaldas erinevaid kvaliteetõllesid.

Jõuludeks pandi Kö-le uhke uisuväljak püsti. © DEG Winterwelt

Düsseldorfi jõuluturul soomlaste tehtud lõhesuppi proovimas.

Weihnachtsmarkt Düsseldorf

Weihnachtsmarkt Düsseldorf

Kaufhofi vaateaknad oma tuntud headuses.

1 päev talve

Vaatamata sellele, et käisime ka karges põhjamaises Eestis, saime jõulukuu kõige jõulusema ilma hoopis Düsseldorfis kätte. Täielik talveilm ja seda tervelt 1 (loe: üks) päev! See oli meie neljas talv viibida Düsseldorfis ning tuleb tõdeda, et nende kogetud aastate jooksul polegi tegelikult pikemalt kui üks päev järjest õiget talveilma siin olnud. Senine rekord oli vist 4-5 tundi korralikku lund mõni aasta tagasi. Aga sel talvel oli õiget talveilma peaaegu terve päev!

Tundub nagu karge Põhjamaa. Mitte kohe ei tahaks uskuda, et see Düsseldorf on. Aga on!

See tutimüts peab niimoodi pikki aastaid vastu, kui ta kapist vaid kord aastas välja võetakse.

Aga talve pikalt polnud. 16 tundi hiljem oli olukord sutsu muutunud …

… olukord järgmisel hommikul.

Jõulud Eestis

Eesti tuur oli meil hoogne nagu ikka. Palju kohti vaja läbi käia ja paljusid inimesi tahaks näha. Ilma äratuseta ärkasime oma puhkusel vist ainult ühel päeval. Seega tempo oli korralik. Kõik lapsed sai ära nähtud, jõuluvanaga kohtutud, perede juures kvaliteetaega veedetud, sõpradega kohtutud ja palju häid nägusid üle vaadatud, Kardinas hiliste õhtutundideni lauamänge mängitud, juubelil käidud ja isegi väike turistiring Tallinna vanalinnas ja Kalamajas tehtud. Lisaks tõdesime fakti, et 1. jaanuari hommikuks ei ole takso ettetellimisest kasu. Aga lennujaama me siiski jõudsime, sest pool tundi taksodesse helistamist kandis lõpuks vilja.

Moodu kant Tallinnas. Rein tutvustas meile Baltijaama turgu, Telliskivi loomelinnaku kanti ja lõpuks jõudsime otsapidi vanalinna välja.

Kultuuri nautimas. Niguliste kirikus Bernt Notke “Surmatants” (30m pikkusest maalist on 7,5m pikkune osa Niguliste kirikus vaatamiseks) . Kes pole kursis, siis tegemist Eesti kalleima maaliga. Targad härrad hindavad maali väärtuseks 900 miljonit kuni 1,2 miljardit eurot.

Meribelil läheb kuupäevade õppimisega veel veidi aega. Kuidagi liiga vara oli advendikalender tühjaks saanud.

Jõuluvana isiklikult!

Projektijuhi valvsa silma all. Mulle anti luba juppe sorteerida.

Kas Eestimaa on tõesti niiiiilusväää?

Uus kuum tegija rocki-lavadel. The Cherry.

Sõltuvust tekitav lauamäng Ticket to Ride.

Mis äpid? Mul on nüüd toruga telefon.

Härra peakokk. Või siiski kelner?

Jõulud peetud, liigsed ülekilod lugematutest jõulusöömingutest omandatud ning nüüdseks tagasi argiellu sulandunud. Aklimatiseerumiseks väga aega polnud. Veel 1. jaanuaril kell 2.00 kuulasime Kalamajas hipide uusaasta peol, sussid jalas, paar Meister Jaani vaimuüllitist. Seejärel magama, hommikul kell 6.00 äratus, lennuki peale, Düsseldorfi diivanisse lebosse vana-aastaõhtu saateid vaatama (mille ajal jäime kogemata magama) ja juba järgmisel hommikul pidigi Egle tööle minema. Mul oli päev kauem aega aklimatiseeruda.

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*