Kevad jäi ära, D-vitamiini varud on täis, kokkusaamised, ratastega Zonsis

By 0 6

Kes vajutas maikuu alguses kiirkerimise nuppu? Jube kiirelt sai teine läbi. Just kuu algas ja juba läbi. Aeg läks nii kiirelt, et isegi emake loodus oli segaduses. Veel kuu alguses oli nii mõnelgi hommikul lumi maas (Düsseldorfis küll mitte, siin ei saja kunagi lund, aga mitmelpool mujal Saksamaal oli maa valge)… ja nädal hiljem oli suvi käes. Meiegi tegime rannahoojaga algust, sest läinud nädalal mõõdeti Düsseldorfis 36 kraadi. Ehk siis lühidalt öeldes jäi sel aastal kevad vahele.

Jaapani päeval kutsus Anri meid külla. Ta elab meist mõne trammipeatuse kaugusel, nii et hea mugav oli minna. Õhtul nautisime ilutulestikku ja kohalikku ööelu. Meeleoluka õhtu lõpuks leppisime kokku, et kuna nädala keskel ootab ees vaba päev (kevaded on siin pühade poolest päris mõnusad – võrreldes Eestiga on meil täitsa mitu vaba päeva rohkem), siis Anri ja Reelika võiks ka meile külla tulla. Mõeldud-tehtud. Mängisime lauamänge ja nautisime õhtut 100% eestikeelses seltskonnas.

Rahvas ühel sildadest. Liiklus pandi kinni ja oodatakse ilutulestiku algust.

Reelika, Anri, Egle, Anar

Vanalinnas õllekas. No oli see baarman ikka aeglane. Minu silmad pole varem nii aeglast teenindamist näinud. Aga no vanust oli ka härral omajagu – küllap on aastate jooksul ka kiiremaid liigutusi tehtud.

 

Vabal päeval vurasime ratastega Düsseldorfist välja, naaberlinna Dormageni, et külastada sealset kanti nimega Zons. Tegemist väikese kohaga, kus on säilinud palju keskmisest vanemaid hooneid ja kus pidavat lihtsalt mõnus olema vaba päeva veeta. Ja oligi. Mõnus sumin, rahvas nautis super ilma ja selline hea fiiling oli õhus. Pühade ajal liikus seal ka palju keskaegsetes riietes tegelasi, nii et korra tekkis küll tunne, et oleme ajas tagasi rännanud.

Kõige otsemat teed pidi Düsseldorfist Zonsi. Aga ei saa kurta, isegi põlluvaheteed on viisakalt kividest laotud.

Linnamüür Zonsis

Zons

Zonsi tänavad

 

Nädala lõpus toimus veel üks ekspromt miiting Egle töökaaslastega. Käisime Volksgartenis grillimas. Õhtu põhinali olid eestikeelsed numbrid üks-kaks-kolm. Need pidavat väga nunnult kõlama ja kui lisasime sinna veel soome keelest yksi-kaksi-kolme … ei no siis oli ikka puhta hullumaja lahti.

Tutikad linnulised, udukad alles peal. Tiirutaisd meil grilli ümber täitsa mitu ringi. Aga grillliha oli meil varutud parajalt, nii et konkreetsed isendid jäid puutumata.

 

Nädalavahetuse veetsime kohalikus beachis. Isegi Düsseldorfis saab rannamõnusid nautida. Lased varba vette ja uudistad, kuidas kruiisi- ja kaubalaevad mõnekümne meetri kauguselt mööda kulgevad.

Düsseldorfis rannas

Kruiisikal käis korralik pidu. Tümps kostis kenasti randa välja.

Egle Rheini embuses. Vesi oli üllatavalt soe!

Düsseldorf Beach 😀

Päeval kuumutab, aga õhtuks tõmbab kenasti jahedaks ära. Kell 21.30 koos päikeseloojanguga langes nagu naksti alla 30 kraadi. Läuft bei uns!

 

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*