
Antud pealkirjaga ei taha endale kaela tõmmata kõikvõimalike rassivolinike ja muude volinike pahameelt, vaid tsiteerisin lihtsalt klassikuid. Aga justnimelt karneval ongi olnud meil viimaste päevade märksõna.
Mis? Kus? Millal? Miks?
Karnevali traditsioon on vahelduva eduga juba aastasadu siinkandis kestnud. Kunagi oli see üritus eliiti kuuluvate inimeste võimalus oma uhkeid kostüüme näidata. Eks ajaga ikka teatud asjad muutuvad. Tänapäeval on see lihtsalt üks äge üritus, kus tavainimesed tõmbavad endale selga igasugu uhkeid ja kirevaid kostüüme, et lisada argipäeva vürtsi. Loomulikult on see ka periood, mil inimesed saavad rihma lõdvaks lasta ning on põhjust kõvasti vägijooki tarvitada. Kostüümide näol on liikvel erinevate ametite esindajaid, multikakangelasi, poliitikuid, loomi ja lugematu hulk muid huvitavaid tegelasi.
Tegelikult on üritusel ka väheke sügav tähendus ja üritatakse ajalugu meeles pidada. On mingisugune printsi ja printsessi valimise teema jne, aga mis me siin ikka detailidesse laskume.
Karneval toimub veebruaris-märtsis, sõltuvalt aastast. Toimumisaeg on seotud pööripäeva, munadepüha ja tuhkapäevaga.
Karnevali peetaks Saksamaal paljudes linnades. Suuremad pidustused toimuvad Rheini jõe äärsetes linnades Kölnis, Düsseldorfis, Mainzis ning lisaks Münsteris ja Aachenis. Kölnis peaks kuulu järgi olema kõige uhkemad pidustused.
Tegemist ei ole küll rahvuspühadega, aga paljud inimesed on neil päevil töölt priid ning samuti on paljudel õpilastel koolist vabad päevad. Nii ka meil. Keelekursusest on karnevali ajal meil nädalake pausi.

Ahvikese kostüümiga ma veel õue ei jõudnud. Küll aga sai selle kostüümiga Skype-i vahendusel õepoeg Markuse näole küllaltki imestunud näo. Vaatas, et onu puhta ära loomastunud Saksas.
Viies aastaaeg
Karnevali kohta öeldakse siinmail ka „viies aastaaeg“. See algab igal aastal 11. novembril kell 11.11. See kuupäev on sümboolne ja ega tegelikult vahepealsetel kuudel mitte midagi ei toimugi, kuni… jõuab kätte see õige karnevaliaeg – Tolle Tage (kreisid päevad).
Neljapäeva ennelõunal hakkab suur trall raekojaplatsil pihta. Lipsuga mehed, olge ettevaatlikud! Traditsioon on selline, et naistel on õigus ära lõigata ükskõik millise mehe lips ning seejärel talle musi anda. Mina sel päeva lipsuga ei käinud (PS! see ei olnud Egle käsk).
Terve vanalinn oli kostüümides pidulisi täis. Me ei suutnud ära imestada, kui palju purjus inimesi oli juba varalõunal kella 13.00 ajal ringi liikumas. Või noh, kes liikumas, kes roomamas, kes väsinuna trepil istumas. Tänavad olid kaetud pisikeste turistikate alkoholipudelitega. Justkui vana-aastaõhtu. Ainult selle vahega, et õhtu asemel on tegemist varajaste lõunatundidega. Kõik päris kännuämblikud polnud… leidus ka suurel hulgal kogenuimaid pidulisi, kes hoidsid paari sümboolse õllega endal sellist mõnusat peomeeleolu üleval.
Reede on rahulik ja midagi märkimisväärset ei toimu. Laupäeval oli laste rongkäik.
Pühapäev tõmbas tuurid uuesti vaikselt ülesse. Düsseldorfi kuulsaimale tänavavale Königsalleele oli püsti löödud söögi- joogiputkad ning tänav oli täitunud kostüümides pidulistega. Korralik prääsnik.

Matt inglismaalt hõikas juba kaugelt “issand, ma oleks nagu kodumaale jõudnud”. Kuningannad ei pidanud paljuks koos Mattiga poseerida.
Esmaspäev. Rosenmontag.
Rosenmontagi peetakse karnevali kõige olulisemaks päevaks ja kulminatsiooniks, kuna siis toimub suur rongkäik. 5,5km pikkuse raja äärde olid kogunenud mõnusas meeleolus rahvamassid. Ülejäänud linnatänavad olid esmaspäeva kohta harjumatult vaiksed.

Rongkäigus osalejatel on traditsioon visata pealtvaatajatele komme. Ja neid komme visati ikka meeletutes kogustes.
Teisipäeval võtab karneval vaikselt tuurid maha. Kostüümides peetakse veel viimased üritused ning vastlapäeva õhtuks tõmmatakse karnevalile joon alla. Vastlaliugu me siin küll ei lase, sest nädalavahetusel küündisid temperatuurid keskpäeval 12 kraadini ja väljas on tunda rohkem kevadet kui talve. Täna oli küll tsipa jahedam ning osasid nappides kostüümides inimesi vaadates tuli ikka kananahk peale. Au ja kiitus neile vapruse eest!
Esmaspäevaõhtused TV programmid ja uudised on täitunud karnevali sündmustega. Tähtis värk siinkandis ikkagi!
Normaalne argielu võib jätkuda kolmapäeval. Iseenesest tore ettevõtmine see Karneval. Tänaval võib sulle vastu tulla tiiger, krokodill, punamütsike, Merkel, kosmonaut, Homer Simpson või jumal teab kes. Linn on mitu päeva omamoodi meeleolus.
February 17, 2015
Väga lahedad pidustused!
Nii nummi Minni-hiireke! Aga kuhu jäi armas ahvike?
February 17, 2015
Lisasin nüüd pärdiku pildi ka – kohe esimeste jäädvustuste hulgas.
February 17, 2015
🙂 Väga lahe!