Cro kontsert ehk laulupidu Saksamaa moodi

By 0 8

Käisime üleeelmisel nädalavahetusel Cro kontserdil. Cro näol on tegemist Saksamaal tuntud artistiga, keda tänaval olles küll väga ära ei tunta, kuna mehel on esinedes koguaeg panda mask näo ees. Põhjuseks see, et ta tahab argielus n-ö tavalise inimese kombel ringi liikuda. Ja see toimib. Tänaval tuntakse teda harva ära. Hitte on tal kohalikus mõistes omajagu. Žanriks on roap ehk siis räpi ja popi hübriid.

Kontsert toimus Herdringeni külakeses ühe lossi (Jagdschloss Herdringen) hoovis. Oleme varemgi käinud erinevates enda arvates „külakestes“, kus pärast hiljem uurides on välja tulnud, et külakeses elab hoopiski 200 000 inimest. Sel korral oli tõesti tegemist külakesega. Herdringenis on 3800 elanikku. Suurim läheduses olev linn on Dortmund.

Meie võtsimegi hommikul suuna Dortmundi poole, et seal väga sümboolne linnaga tutvus teha. Me ei vaevund isegi eeltööd tegema, et vaatamisväärsustega tutvuda vms. Sihiks oli korralik lõunasöök Dortmundis, mõningate poodide külastus ning siis suund juba kontserdile.

Dortmund

Dortmund

Dortmund

Dortmund

Dortmund

Dortmund

IMG_0030

Dortmund

Dortmund

IMG_0035

Liibanoni köök.

Liibanoni köök.

Liibanoni köök. Liha nagu liha, suht kuiv, kergelt teistsuguse maitsega. Juurikate hulgas oli paar omapärast maitset.

Liibanoni köök. Liha nagu liha, suht kuiv, kergelt teistsuguse maitsega. Juurikate hulgas oli paar omapärast maitset.

Dortmund

Seal metsade sees oligi kontserdipaik.

Seal metsade sees oligi kontserdipaik.

 

Läksime tunnike enne väravate avamist kohale, et vaatamiseks head kohad saada, mis meil ka õnnestus. Turvakontrollis öeldi mulle küll, et vahetatava objektiiviga kaameraga sisse ei saa. Küsisin siis, et mis nüüd teeme? Tädi ütles, et jalutage paar meetrit edasi, turvakontrollist läbi, andke kaamera näed sinna selle blondi tädi kätte hoiule. Kõndisime paar meetrit edasi, vaatasin lolli näoga ringi, ühtegi blondi tädi ei näinud ja ei osanud kuskile oma kaamerat hoiule anda. Sisse me igatahes saime ja keegi karjuma ei tulnud. Tõsi, kontserdi ajal ma kaamerat siiski välja ei võtnud, kuna turvamehed olid meist 2 meetri kaugusel ja vaatasid väga hoolega, mis aparaatidega inimesed pilte klõpsisid.

Lava oli täitsa uhke. Pillimehed kolmel korrusel. Klaver tuli vahepeal lava seest välja ja värki...

Lava oli täitsa uhke. Pillimehed kolmel korrusel. Klaver tuli vahepeal lava seest välja ja värki…

Emotsioon oli vinge. Tuntumaid laule laulis rahvas ikka nii hoogsalt kaasa, et tekkis kerge laulupeo tunnne. Suure rahvamassi kajav hääl võttis kananaha ihule. Ja oiiiii kuidas ilmaga vedas. Paar nädalat jutti on meil vahelduva eduga igapäevaselt vihma sadanud. Kontserdipäeval ei tulnud tilkagi ja isegi päike piilus pilve vahelt. Järgmisel päeval kallas taas hommikust õhtuni. Huh, vedas.

 

Väike minutiline video sutsakas kontserdilt. Paaris kohas on kuulda ka hoogsat laulupeo meeleolus rahvast: VAATA VIDEOT SIIT

 

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*