Frohes neues Jahr ehk jaaduut aastat!

By 1 6

Tegude- ja muutusterohke 2014 on tänaseks ajalugu. Minu kaks suuremat märksõna, mis jäävad rasvaste pealkirjadega 2014. aastat meenutama, on lõputuna näiv ülikooli lõpetamine ja loomulikult oli aasta pärliks koos Eglega Saksamaale tulek. Suur ja äge muutus ikkagi. Oli meeldiv ja põnev aasta. Eriti rõõmsaks tegi meid see, et palju tuttavaid nägusid on jõudnud meil juba Düsseldorfis külas käia. Kui Kalevi šokolaadi asemel haarad poeriiulilt veel parema ja soodsama Ritteri šokolaadi ja kui hakkliha on siin ka hakkliha, siis vanu häid sõpru ja lähedasi poeriiulil ei pakuta. See ongi ülla-ülla suurim miinus võõrsil elamise juures. Seega tänud kõigile, kes võtnud vaevaks ja kel õnnestunud meile külla tulla.

Loetud päevade pärast saab meil Saksamaal elatud 6 kuud. Hetkel julgeks öelda, et esmane sisseelamine on tehtud ning päris peata kanad enam ei ole, kuid oi-oi kui palju on tegelikult veel teha. Seega, ilmselt ütlen ka järgmise kuue kuu möödudes, et esmane sisseelamine on tehtud. Aga nii lihtsalt on, iga päev õpid midagi uut ja koguaeg on tunne, et palju-palju on veel teha. Aga igatahes, koguaeg ainult edasi-edasi-edasi, õppida-õppida-õppida, areneda-areneda-areneda, tegutseda-tegutseda-tegutseda, nautida-nautida-nautida. Eesmärgid on seatud, indu ja jõudu nende suunas liikuda on piisavalt. Ole sa tervitatud, aasta 2015.

 

Paar sõna ka aastavahetusest. Võtsime plaani teha Düsseldorfis rahuliku koduse õhtu. Viimastel aastavahetustel Tallinna vanalinna öölokaalides küll ja veel aega veedetud – ei tõmba enam nagu väga. Vist vanad. Jälgisime õhtul klassikalisi ETV ja Kanal 2 telesaateid. Kohe pärast president Ilvese kõnet, kui kell lõi 23.00, võtsime esmalt vastu Eesti uue aasta. Pärast seda oli meil endil siin veel tunnike jäänud südaööni ja seega seadsime sammud Rheini poole, et seal kohalikku ilutulestikku jälgida.

Kui muidu käib Saksamaal kõik reeglite järgi, kogu argielu ja tegemised on ordnungis, siis vana-aastaõhtu on üks nendest õhtutest, kus ei paista seda korda mitte kusagil :).

Uurisin varasemalt väheke tausta, et kus meil siin uhke linna ilutulestik toimub ja kus on parim vaade jne. Selgus tõsiasi, et Düsseldorfis valitseb 31.12 õhtul lihtsalt paras kaos ning ühte konkreetset ilusat suurt linnapoolset ilutulestikku ei olegi. Siin võib saada korralikuma ilutulestiku osaliseks hoopis mai lõpus asetleidva Jaapani päeva raames ning suvel juulikuus toimuva Rheinkirmes festivali lõpus. Ehk saame siis ilusat ilutulestikku nautida.

Tulles aga tagasi 31.12 tulevärgi juurde, siis nii ongi nagu varem mainitud. Kaos. Selline üldine paugutamine igal pool, ei midagi suurejoonelist. Tore ja ilus vaadata, aga wow-efekti ei teki. Tänavapilt on selline nagu ta ikka vana-aastaõhtul kipub olema. Lademetes rohkem ja vähem svipsis inimesi, rahvamassi keskel rakette tulistavad kodanikud (kui rakett lendab käes puruks, on see suht tavaline ja ei tehta suurt numbrit), 5-6 aastased lapsed mängivad paugutajatega ja kui need õhku ei lenda, siis on vaja võtta kohe kätte tagasi ja hakata uurima, et mis värk on. Kaks tundi on kuulda politsei- ja kiirabisireene. Lisaks lemmikloomadega inimesed tänavatel ning lapsevankritega on ka normaalne kõige suurema kisa-kära ja tunglemise keskel olla. No johhaidii. Ehk siis kokkuvõtvalt võib öelda, et issanda loomaaed on igas maailmapunktis kirju. Kõikjal leidub erinevate mõttemaailmadega kodanikke ja alkohol teeb ikka ühtmoodi lolliks – ole sa siis eestlane, sakslane või türklane.

 

Erilist pildimaterjali paraku pakkuda pole, kuna rahvast oli nagu murdu ja pildistamine polnud kõige lihtsam ja mugavam tegevus tol õhtul. Aga mõned jäädvustused siiski.

No näiteks selline stiilinäide - rahvamassi keskel käest lastud raketid

No näiteks selline stiilinäide – rahvamassi keskel käest lastud raketid

Tulevärgi lõpufaasis oli suitsu ja udu koostöös tekkinud selline kooslus, et oleks justkui sõjatandrile jõudnud. Vürtsi lisasid ka jalge alla õhku lendavad paugutajad ja karjuvad inimesed (karjuvad inimesed ei olnud jalge all - nii hull ka olukord polnud).

Tulevärgi lõpufaasis oli suitsu ja udu koostöös tekkinud selline kooslus, et oleks justkui sõjatandrile jõudnud. Vürtsi lisasid ka jalge alla õhku lendavad paugutajad ja karjuvad inimesed (karjuvad inimesed ei olnud jalge all – nii hull ka olukord polnud).

Teel koju õnnestus saada ka üks vähe ilusam ja rahulikum klõps

Teel koju õnnestus saada ka üks vähe ilusam ja rahulikum klõps

Meie poolt teguderohket ja hääd uut kõigile!

1 Comment
  • Lya
    January 2, 2015

    Kallid Egle ja Anar!
    Ilusat soovide täitumist uuel aastal!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*