Mööblijuttu

By 0 7

Nagu siin kombeks, saame ka meie oma korteri kätte täiesti möbleerimata kujul. Põrandad, vann ja kraanikauss jäävad küll sisse, aga kõik muu, sealhulgas köögimööbel, tuleb ise osta. See ei ole nali, kui mõnes kuulutuses on kirjas, et põranda saab soovi korral lisaraha eest üle võtta. Tõesti, selliseid kuulutusi jäi silma. Laminaat lisatasu eest – võimalik ainult Saksamaal. Köögimööbli osas meil veab, praegused üürnikud jätavad selle sisse (küll ilma sisseehitatud pliidi ja ahjuta) ja meie ostame selle neilt „üle“.

Üldiselt on see muidugi nõme, et kogu mööbel kolides jälle lahti võtta ja uude korterisse viia tuleb. Samas on hea, et kui ükskord kõik ostetud on, siis on ta olemas. Kui enam ei meeldi, müüme maha. Tänu sellisele süsteemile on kasutatud, aga korraliku mööbli valik väga lai. Kui nüüd eelmisel nädalal üürilepingu sõlmisime, saime lõpuks mõtlema hakata, mida meil vaja on. Kui alguses vaatasime uut mööblit, siis juba korralik diivan üksi oleks umbes 700-900€ maksma läinud. Otsustasime, et tutvume sellise maailmaga nagu kasutatud mööbel Saksamaal. Siis avastasimegi eBay imelise maailma, et ka kasutatud mööbli osas on see sait suureks abiks. Tegemist on eBay n-ö alamlehega – mitte tavaline ebay.de, vaid kleinanzeigen.ebay.de. Ainuüksi Düsseldorfis lisatakse eBay kleinanzeigen lehel „Haus & Garten“ kategooriasse päevas ligikaudu 500-600 uut kuulutust. Kui Eestis tähendab internetist kasutatud mööbli ostmine enamasti seda, et hingehinna eest müüakse osta.ee-s logisevaid nõukogudeaegseid toole, siis siin müüakse palju, hea hinnaga ja väga heas seisukorras mööblit. Näiteks täiesti korralikud (tuntud kaubamärkide) mõned aastad vanad pesumasinad on enamasti olnud 50-80€ ringis. Muidugi ei saa seisukorras kunagi kindel olla ja kindlasti on jobusid, kes täielikku rämpsu müüvad, aga kasuks tuleb kriitiline meel. Kui „suurepärases seisukorras“ kollasekstõmbunud pesumasin ikka olla saab, mida „ainult“ 12 aastat kasutatud on.

Kuna leidsime ühe väga hea diivani, siis otsustasime reedel kaubiku rentida. Ja kui juba kaubik rentida, siis võiks seda võimalikult optimaalselt ära kasutada ning midagi veel samal päeval leida. Paari päevaga leidsimegi lisaks diivanile veel pesumasina, elutoamööbli komplekti ja baaritoolid koos kõrge lauaga. Kuna diivan ja pesumasin asusid linnast veidi väljas, siis neid me enne ostmist vaatamas ei käinud, teised asjad vaatasime enne üle. Natuke kahtlesime, kas julgeme ainult piltide põhjal diivani ja pesumasina osta, aga siis rahustasime end sellega, et no kui Andrus on kaks korda julgenud tunduvalt suurema raha eest endale vaid piltide põhjal auto osta, siis mis see diivan ära ei ole.

Reedel kell 13 saime oma kaubikupoisi kätte ja alustasime oma 20 kilomeetrist reisi Dormagenisse (62 500 elanikku). Imearmsast pisikesest Delhoveni linnaosast (3 600 elanikku) saime kätte oma diivani ja pesumasina.

Kaubik käes. Läikis nagu prillikivi - kilometraaž oli ees napp 5000 km. Pisikeses rendipunktis tuli Anaril väike nostalgiahetk peale - on ju isegi omalajal hea mitu aastat autorendiga tegeletud. Seekord siis aga kliendirollis.

Kaubik käes. Läikis nagu prillikivi – kilometraaž oli ees napp 5000 km. Pisikeses rendipunktis tuli Anaril väike nostalgiahetk peale – on ju isegi omalajal hea mitu aastat autorendiga tegeletud. Seekord siis aga kliendirollis.

Poisu sai üle pika aja autoga sõita

Poisu sai üle pika aja autoga sõita

Selline omapärane slaalomi sõitmine käis - puud istutatud sõiduteele

Selline omapärane slaalomi sõitmine käis – puud istutatud sõiduteele

Delhoven, Dormagen, NRW

Delhoven, Dormagen, NRW

Delhoven, Dormagen, NRW

Delhoven, Dormagen, NRW

Pesumasinast ei oska me kumbki suurt midagi arvata, masin nagu masin ikka. Hirmus raske ainult. Diivan olevat 7 kuud tagasi ostetud, aga kuna müüja olevat suurema osa ajast tüdruksõbra juures olnud, siis pole diivanit väga kasutatud. Nägi tõesti täiesti värske ja hea välja, pole kusagilt katki ega vormist väljas. Uurisime natuke turuhindasid, et mis sarnased diivanid uuena maksavad ning jõudsime järeldusele, et sai umbes 500€ kokku hoitud selle diiliga ning saime täpselt sellise diivani, nagu tahtsime. Tsiteerides klassikuid, siis „poleeee paha“.

Väärt kraam. Kasutatud asjade kohta näevad head välja.

Väärt kraam. Kasutatud asjade kohta näevad head välja.

Tagasi Düsseldorfi sõites istusime natuke ummikus ja pooletunnisest teest sai märkamatult tunniajane sõit. Läks hästi ja jõudsime ikkagi täpselt õigel ajal elutoamööblile järgi. Kuna meil kedagi appi kutsuda ei olnud, siis pidime ise oma väikeste kätega kõik need kapid trepist alla autosse tassima. Need ei olnud üldse kerged kapid. Sellega oli õnneks hirmsam möödas, sest baaritoolid ja laud olid kerged. Auto oli triiki asju täis. Loodetavasti ma unustan kuu aja jooksul ära, kui hirmus kõiki neid asju tassida oli, sest keegi peab nad veelkord siit korterist välja ja uude korterisse sisse tassima. Huvitav küll, kes need kaks on. Siin majas, kus me praegu elame, on õnneks veel üks miniatuurne lift, kuhu enamus mööblist ükshaaval sisse mahtus ja mis meie elu tunduvalt kergemaks tegi. Uues majas seda kahjuks ei ole. Nüüd plaanime kõik muud ostud siis teha, kui korter käes on, et kolimispäeva natukenegi kergemaks teha.

Taamal väga väikselt paistmas kodune teletorn. Sihtpunkt tundus olema nii lähedal, aga samas nii kaugel - linna sissesõidul sai ummikus aega parajaks tehtud.

Taamal väga väikselt paistmas kodune teletorn. Sihtpunkt tundus olema nii lähedal, aga samas nii kaugel – linna sissesõidul sai ummikus aega parajaks tehtud.

Kui kõik asjad tuppa tassitud olid, siis pidime kiiruga auto tagasi viima ja kooli minema. Päev kadus nii kiiresti ära, et polnud aega väga süüagi. Ja kuigi me õhtuks omadega täiesti läbi olime, siis oli igatahes edukas päev. Nüüd ei pea uues kodus esimestel päevadel täiesti tühjuses istuma.

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*