Kesk- ja Lääne-Euroopa keeb.

By 2 6

Ei räägi Kreeka võlast ega mingitest muudest maailmahädadest. Hoopis ilmast. Meil on siin juba mõnda aega olnud korralik suvekuumus ja uudised pasundavad, et täna mõõdeti Nordrhein-Westfalenis ametlikult 38,9°C. Keelekursustel rääkisid küll kõik lõunamaalased, et mis kuradi suvi see siin Saksamaal on. Koguaeg on taevas pilves, sooja pole, üle päeva sajab vihma jne. Ükskord loengus olles paar kuud tagasi, kui päike korraks aknast sisse hakkas paistma, hõõrus hispaanlane oma silmi ning karjus üle klassi „Uskumatu! Peatame loengu! Tehke pilti! Lähme õue! Inimesed, vaadake, päike tuli välja!“ No ma usun, et selle nädala ilmad on lõpuks ka neile suve moodi. Mis siis veel meist põhjamaalastest rääkida. Meil on viimased päevad olnud selline tunne, et oleks justkui Hispaaniasse puhkusele sõitnud.

 

See ülim tunne, kui sa teed hilisõhtul rõduakna lahti ja sealt tuleb selline mõnus soe sein vastu, et oi-oi-oiii. Aaaaah. Me mõlemad oleme korralikud sooja ilma fännid. Eglele ei meeldi küll tegevusetult tundide kaupa päikese all linal pikalt lesida (kui vesi on lähedal, siis võib lesida küll), kuid ta naudib ikkagi sooja ilma täpselt sama-väga-palju kui mina.

 

Kuna meil hetkel käsil köögis väike uuenduskuur (riiulite toomine laest alla inimväärsele kõrgusele, et neid ka eesmärgipäraselt kasutada saaks; seinte värskendamine; mõningate detailide ümber paigutamine ja sisustuselementide lisamine; ja loomulikult mõniteist auku seinas on vaja ka ära täita), siis käisime eile õhtul IKEAs, et paar vajalikku detaili soetada. Ooooh kui mõnus – see õhtune ülisoe tuul. Ei, see postitus pole eestlastele vesistamiseks mõeldud, vaid lihtsalt kirjalik mälestus ja tõestusmaterjal sellest, et Saksamaal eksisteerib täiesti arvestatav suveilm. Kusjuures õiget eestlast ei tohikski see kadedaks ajada, kuna kõik temperatuurid üle 24°C, on „miks kurat nii kuum peab olema“; ja kõik mis on alla 24°C, on „no miks ei võiks korralikku suveilma olla“. Ja pealegi, Eestis on ka alates homsest väga okeid soojakraadid, nii et põhjamaalase jaoks igati vinge suvi ka seal. Nautigem seda, mis hetkel käes on!

Tulime just peesitamast ja vees sulistamast. Allwetterbad Flingern, Düsseldorf.

Tulime just peesitamast ja vees sulistamast. Allwetterbad Flingern, Düsseldorf.

Krt, kui praegu, õhtul kell 21.00 postitust kirjutades näitab termomeeter 34°C, siis on selle asja nimi õige suvi! Südaööks langeb „tagasihoidliku“ 30°C peale. Eks see oleneb inimesest ja on „maitse asi“, kellele mis meeldib. Kuna me ei ole Eglega õiged/klassikalised eestlased (me kuulume nende inimeste hulka, kes naudivad kuumasid suveilmasid), siis me ei kipu kiruma, et küll on palav ja keevitab, võiks ikka gramm jahedam olla ja bla-bla-bla. Tõsi, keha on higine ja kleepuv ning otsese päikese käes pikalt olek võtab ikka korralikult läbi… aga meil on olemas dušš, vesi ja varjuline koht. Nendest kolmest komponendist täitsa piisab, et täiel rinnal sellist kuumust nautida. Olgu pigem ikka palav kui külm! Elagu korralik suvi ja hilisõhtune soojus!

2 Comments
  • Lya
    July 3, 2015

    Mõnusa suve nautlemist teile!

  • Tiiu
    July 6, 2015

    Olen 100% teiega nõus, elagu päike ja soe suvi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*