Kiirvisiit „Venemaale“

By 0 10

Okei, tegelikult ei käinud me Venemaal, aga no sellise maigu saime suhu. Aga kõigest järjekorras.

Tähistasime paar nädalat tagasi Eglega oma kooselu tähtpäeva ühes Düsseldorfi vanalinna söögikohas. Kuna mu ülemus saab hästi läbi antud söögikoha omanikuga, siis ootas meid õhtu lõpus väike üllatus. Nimelt kui tahtsime arve eest tasuda, siis ettekandja ütles „1 moment“. Seejärel tuli meie lauda Tolga (mu ülemuse sõber, kes töötab ka antud söögikohas). Tolga istus meie lauda, pani mulle käe õlale ja ütles: „Anar, nüüd on lugu selline, et täna te arvet ei saa. Tegemist pole naljasaatega…arvet lihtsalt ei tule täna.“ Enne ära minekut tõi Tolga meile omalt poolt veel reispassiks väikse pitsi maja kulul.

 

Piilusin pärast oma telefoni ka ja nägin, et boss oli soovinud „Meeldivat õhtut, sööge kõhud täis ja võtke veini ka. Ära ole üllatunud, kui sellele arvet ei järgne.“

Meie ei jõudnud neid ära tänada ja kuna raha ei oldud nõus vastu võtma, siis lubasime tänutäheks Vana Tallinna pudelid tuua. Ja nii jõuamegi sujuvalt meie „Venemaal käimise“ juurde.

 

Nimelt võtsime ette teekonna vene poodi. Kui varasemalt olime käinud kaupluses nimega Continent, siis seekord külastasime kauplust C & M Markt. Seal oli ikka palju eestlasele tuttavat kraami.

Vana hea präänik

Tšeburek. Proovima ei hakanud, aga vaevalt et see nii hea oleks olnud, kui Balti jaama tšeburekid.

Kondenspiima valiku üle kurta ei saa…

IMG_2053

Lehmakomm!

IMG_2054

No ja loomulikult saab ühes õiges vene poes toidulettide vahel ka erinevaid vakstuid osta!

IMG_2058

Tallinna sprotid

IMG_2062

Lendlehed “kohalikele”

IMG_2065

Reisipakkumised

IMG_2069

C & M Markt Düsseldorf

IMG_2037 IMG_2039 IMG_2041 IMG_2045 IMG_2050 IMG_2051 IMG_2052 IMG_2055 IMG_2060

 

Poe asukohaks Reisholzi linnaosa, mis ei ole teab mis turistipiirkond. Räsitud ja kahvatu nägi kogu piirkond välja, elanikud olid kuidagi „ida-euroopalikumas“ riietuses kui muidu siin harjunud nägema; tänavad räpasemad; saksa keelt väga ei kuulnud. Vene poes oli hea kodune tunne käia…nagu oleks Tallinnas Maximasse sattunud. Tugeva vene aktsendiga kassapidaja loeb numbrid ette ja tabad end mõttelt, et oli see nüüd eesti/saksa keel või vene keel, kuna aktsent oli nii tugev.

Eks igal linnal ole oma ilusamad ja koledamad küljed. Kuna Düsseldorfi turistina külastades sellisesse kohta ilmselt keegi väga ei satu, siis avaldaks siinkohal mõned fotosüüdistused Reisholzi linnaosast.

Kohalikud mammid tänaval

Saksamaa?

Paneelikad on rariteet, aga seal linnaosas ikka leidus neid

IMG_2082 IMG_2075

IMG_2073

 

Vana Tallinna pudeleid me antud poest ei leidnudki. Selleks pidime minema vanasse tuttavasse Continenti poodi, kus oli korralik Vana Tallinn valik. Aga siiski, tühjade kätega me esimesest poest ära ei tulnud.

Sulaselges eesti keeles info peal.

IMG_2100

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*