Meie very clean korter ning korterikaaslase vahetus

By 0 5

Juulikuus kui Saksamaale sai tuldud, saime endale koos korteriga pealekauba ka korterikaaslase. Lisavarustus või nii. See on see WG-s elamise võlu ehk siis korteri jagamine kellegi (esialgu) võõraga. Eks aja jooksul harjud ära ja mingi hetk pole see võõras korterikaaslane enam nii võõras. Dennisega jagasime korterit kokku 8 kuud. Nüüd kolis ta seoses töö/kooli/doktoritööga Düsseldorfist Dortmundi. Uueks korterikaaslaseks on meil nooremapoolne neiu. Venepäritolu, kuid elanud terve elu Saksamaal. Harjumused on endisel ja praegusel korterikaaslasel suht erinevad. Kui poisu ei teinud kordagi ise kodus sooja toitu (kapis vaid piim, konserv ja kaerahelbed) ning radiaatorit ei pannud ta kokkuhoiu mõttes kordagi talve jooksul järgi, siis neiul on külmkapp mitmekesist toidukraami täis ja WC-s annab elektriradikas niimoodi kuuma, et hoia alt – vaat et ennast ära ei kõrveta, kui hambaid lähed pesema.

 

Dennise üürilepingu lõpetamisest ja väljakolimisest on saanud juba paras saaga. Esialgu kui landlord käis korterit ülevaatamas, siis ütles, et kõik paistab korras olevat. Samas käisid silmad otsiva pilguga mööda tuba ringi ja siis ütles lõpuks „No heaküll, värvi see uksepiit valgeks ja siis on kõik timm“. Dennis uuris viisakusest, et kas ukse peaks ka üle võõpama – vastuseks tuli, et nojah lase see uks ka valgeks. Noh, Dennisele oli see esimene värvimisalane kogemus ja loomulikult oli tulemus õudne. Kui landlord tuli uuesti korterit üle kaema, siis konstateeriti koos fakti, et on jah Scheiße see värvimistöö tulemus ja Dennisele anti käsk professionaalne värvija palgata. Kusjuures asja teeb põnevaks see, et uksel ega uksepiidal polnud enne värvimist midagi häda. Need olid täiesti okeid ja ka uue elaniku arvates oleks võinud jääda kõik nii nagu oli. Tõesti, see ukse värvimine oli täiesti lambist otsitud asi. See oli justkui põhimõte, et no kui kõik on korras, siis midagi võiks ju ikka lasta teha. Uksesaaga on hetkel veel käimas. Kuna sakslasel on enamasti iga detail majapidamises kindlustatud, siis üritatakse nüüd kuidagi läbi kindlustuse seda asja ajama hakata. Näis mis saab. Naljakas värk igatahes kõrvaltvaatajale.

 

Kui me õhtul keelekoolist tagasi jõudsime, siis kurtis Dennis, et ta on suht pissed off. Ta oli tõesti tujust ära. Miks? Sest korteriomanik oli andnud talle uued käsud, et ole täitsa ja tee ahi ning ahju kohal olev õhupuhasti ka puhtaks (lisaks puhastamisele ka uued filtrid). Mitte et need midagi maksaks, aga asi on põhimõttes. See kõik oleks täiesti arusaadav ja vastuvõetav, kui me oleks korteri ka sellise prillikivina kätte saanud. Aga ei saanud. Kui me siia saabusime (Dennis kolis siia sisse vahetult enne meid), siis oli see ahi ja õhupuhasti umbes 7 korda sitasem ja seda polnud ilmselgelt kunagi puhastatud. See oligi põhjus, mis meile väheke meelehärmi tekitas. Lepingut sõlmides ütles korteriomanik küll, et „As you see, everything is very clean“. Aga no inimestel on erinev arusaam puhtusest ja nii võtsime ka meie siis teadmiseks, et selge, tema arusaam puhtusest on siis selline. Seda „very clean“ väljendit kasutas ta toona ka meie toa kohta. Vahemärkusena olgu öeldud, et suitsuhais oli meie toas siia saabudes tappev, tolmurullid rändasid mööda põrandat ning kogu mööbel, madrats ja toolid olid sellised, et ega väga ei julgenud istuda ega astuda. Rõdust ma ei räägigi – selle kohta öeldi lepingu sõlmimisel, et seda tuleb iga nädal puhastada. No meie ajal on see rõdu küll kenasti puhas püsinud. Aga julgen väita, et kui esimest korda rõdu puhastasime, siis enne meid oli see vähemalt tubli aasta olnud puhastamata. Nii et natuke jääb arusaamatuks, kuidas kõikvõimalik mustus pole korteriomanikku enne häirinud. Aga nüüd, kus kõik on tegelikult puhtam, otsis ta Dennise väljakolimisel mingeid nonsens põhjuseid. Ma olen alati mõelnud, kuidas seda „puhtust“, mis lepingus kirjas on, mõõdetakse? Igatahes ahi ja õhupuhasti läigivad nüüd ilmselt rohkem kui aastaid tagasi ostes.

Vasakul very clean iganädalaselt puhastatud rõdu enne meie saabumist. Paremal rõdu üks päev pärast meie saabumist ja puhastust. Kahtlane värk, aga meil ei ole rõdu läinud nädala ajaga kunagi selliseks nagu vasakul näha. Väga erilisi imevahendeid nagu ka ei kasutanud - vesi, lapp ja hari.

Vasakul very clean iganädalaselt puhastatud rõdu enne meie saabumist. Paremal rõdu üks päev pärast meie saabumist ja puhastust. Kahtlane värk, aga meil ei ole rõdu läinud nädala ajaga kunagi selliseks nagu vasakul näha. Väga erilisi imevahendeid nagu ka ei kasutanud – vesi, lapp ja hari.

Vasakul lähivaade very cleanist rõdust. Paremal värskem pilt rõdust. Mulle isiklikult tundub, et oleme suutnud hoida rõdu vähemalt sama puhtana kui see enne meid oli.

Vasakul lähivaade very cleanist rõdust. Paremal värskem pilt rõdust. Mulle isiklikult tundub, et oleme suutnud hoida rõdu vähemalt sama puhtana kui see enne meid oli.

Kuna ka meil on plaan lähikuudel WG vahetada „päris“ korteri vastu, siis ootame põnevusega, kas ka meile on mingeid etteheiteid. Meil on korteriomanikuga olnud väga hea läbisaamine ning ma usun ja loodan, et me pääseme ilma selliste protseduurideta. Midagi halba pole öelda, kõik on varasemalt laabunud meil kenasti ja ühtegi probleemi pole olnud. Ta oli eile isegi nii abivalmis, et kirjutas meie kohta soovituskirja, et oleme head, tublid, täpsed üürilised. See soovituskirja paber tuleb meile, immigrantidele, ainult kasuks uue korteri otsimisel.

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*