Külalised ja NRW 70

By 1 8
Külalisi Eestist

Suvi on möödunud vääääga tegusalt ja kiirelt. Augusti vältel võõrustasime neljal korral külalisi Eestist. Esialgu käisid Lya ja Andrus oma 2016 Euroopa tuuri käigus meie juurest läbi. Vahepeatus Düsseldorfis oli neil kavas nii minnes kui tulles. Nende kaudu saime jälle hunniku kraami Eestist. Tänud kõigile saatjatele! Lya ja Andrus sättisid oma reisi tagasituleku marsruudi kuupäevad väga oskuslikult ja täpselt. Nimelt möödusid nad päev enne seda Roomast, kui seal piirkonnas järgmisel ööl suur maavärin oli. Huh, täpne ajastus.

 

Lisaks käisid meil külas ka Andres, Triin ja Andri. Nende lõppsihtpunktiks oli  küll Lõuna-Saksamaa ja Austria kant, aga peatused Düsseldorfis tegid ka nemad nii minnes kui tulles.

Meie poolne tänu taaskord külalistele. Võtame teid ikka ja alati meeleldi vastu. Õnneks pole külalistelaine veel läbi saanud ja juba septembris-oktoobris majutab meie luksusliku teenindusega hotell uusi külalisi.

 

Eestlastega oleme viimasel ajal tihedalt kokku puutunud. Nimelt saime kokku Raunoga, kes elab meie naaberlinnas Duisburgis. Me oleme facebooki vahendusel tegelikult juba Saksamaale tulekust saadik suhelnud, aga silmast-silma ei olnud seni õnnestunud veel kohtuda. Nüüd sai see viga parandatud. Kõigest kaks aastat võttis aega. Aga tuleb tunnistada, et maru hea on teise „saatuse kaaslasega“, kes on täpselt samasuguse teekonna läbinud, jagada oma rõõme ja muresid. Väga sümboolne oli ka see, et saime kokku just Eesti taasiseseisvumispäeval 20. augustil.

 

NRW sünnipäev

Eelmisel nädalal tähistati meil siin maakonna sünnipäeva. Nordrhein-Westfaleni liidumaa sai 70 aastaseks. Sünnipäevalaps korraldas nädalavahetusel enda juures ka sünnipäevapeo. Düsseldorfis toimunud pidustusi külastas hinnanguliselt miljon inimest. Terve linn oli täis lavasid ja erinevad asutused/firmad olid üle kogu linna oma putkad püsti pannud. 3000 osalejat, 16 lava, 800 artisti, 500 tegevuskohta, miljon külastajat. Korralik peomeeleolu. Ja väga täpselt oli tellitud ka aasta kõige soojemad ilmad. Temperatuurid küündisid 36 kraadini.

 

Reedel oli pidustuste ametlik avamine. Nägime esimest korda oma silmaga kohalikud tähtsad tegelased ära. NRW liidumaa päälik ja Düsseldorfi linnapea käisid laval ning puhusid väheke juttu.

Härra linnapea ja proua "maavanem"

Härra linnapea ja proua “maavanem”

Laupäeval vaatasime üle suuuuuuuurel hulgal huvitavaid gurmee toidu/joogi pakkujaid. Sõime esimest korda elus kaheksajalga ning magustoiduks oma silme all valminud jäätist.

Wurst gegen Durst. Ehk et palava ilma puhul aitab janu vastu vorst !?!

Wurst gegen Durst. Ehk et palava ilma puhul aitab janu vastu vorst !?!

Volvo oli oma tagasihoidliku "putka" püsti pannud

Volvo oli oma tagasihoidliku “putka” püsti pannud

Puidust Bugatti

Puidust Bugatti

Mmmmmm...oli hea! Ei oleks arvanduki, et kaheksajalg nii hästi maitseda võib.

Mmmmmm…oli hea! Ei oleks arvanduki, et kaheksajalg nii hästi maitseda võib.

Lõunasöögiks kaheksajalg Königsalleel.

Lõunasöögiks kaheksajalg Königsalleel.

Pühapäeval tegime tiiru promenaadil ning vanalinnas. Kuna Raekojas oli lahtiste uste päev, tegime põgusa ringkäigu ka seal koridorides, kus igapäevaselt käivad ringi linnapea ja muud tähtsad tegelased.

Inimesed said Virtual Reality prillidega järgmise aasta Tour de France'i rada proovida.

Inimesed said Virtual Reality prillidega järgmise aasta Tour de France’i rada proovida.

Raekoda

Raekoda

Nii särab 400000W jagu prožektoreid. Teletorni paigutati paar lisavalgustust, mis on pakkunud sünnipäeva puhul viimaste päevade hilistel õhtutundidel taevas ilusat vaatemängu. ©Fotod: WDR.de; Tim S.

Nii särab 400000W jagu prožektoreid. Teletorni paigutati paar lisavalgustust, mis on pakkunud sünnipäeva puhul viimaste päevade hilistel õhtutundidel taevas ilusat vaatemängu. ©Fotod: WDR.de; Tim S.

 

Kohustuslik kirjandus

Sünnipäevalaps võib endale pika pai teha. Peab tõdema, et tegemist on tubli osaga Saksamaast.

NRW näol on tegemist rahvaarvult Saksamaa suurima liidumaaga. Ligi 18 miljonit elanikku. Saksamaa kümnest suurimast linnast neli asuvad NRW-s. Köln, Düsseldorf, Dortmund, Essen. Aastal 1946 ühinesid Rheinprovinz (Nordrhein) ja Westfalen ning tekkisiki kooslus nimega Nordrhein-Westfalen.

 

NRW on teada-tuntud tööstuspiirkond. Omal ajal tuntud kui söe ja terase piirkond oli pärast teist maailmasõda Euroopa kõige olulisem tööstuspiirkond ja ristiti tol ajal Saksamaa majandusimeks. Siit on pärit palju tähtsaid ettevõtteid, mis praegugi täistuuridel töötavad. Kohalikuks lipulaevaks on kindlasti Henkel. Kellel siis poleks kodus mõnda Persili, Somati, Brefi kodukeemia potsikut, Fa seepi, Schwarzkopfi šhampooni või Loctite-i Super Attak liimi? Lisaks majapidamisvahendite gigandile Henkelile on siin muudki tähtsat. No mis oleks laste (ja ka täiskasvanute) elu ilma Haribo kummikarudeta? Elagu Haribo kummikommid, need on ka siit pärit! Kuigi siinsed tööstusharud on aastatega omajagu muutunud, on NRW tänase päevani oluline osa Saksamaa majandusest, kuna NRW osakaal kogu Saksamaa majandusest moodustab üle 20% ja on ühtlasi uurima SKT-ga liidumaa.

 

Kooliaeg!

Suvi kihutas sellise hooga mööda, et hoia mütsi. Aga mis seal ikka. September käes ja see tähendab ainult ühte – on aeg kooli minna. Me pidasime mõlemad vajalikuks jätkata oma keeleõpinguid. Koolist on praeguseks selline paras paus olnud ja oleme omajagu rääkimispraktikat saanud. Nüüd tekkis isu jälle koolis natuke grammatikat täiendada. Käisime paar päeva tagasi VHSis oma keeleoskust kontrollimas ja oleme täpselt nendel tasemetel, kus me olema peaksime. Egle va proff hakkab järgmisest nädalast C1 taset omandama ja mina jätkan B2 tasemega. Keeled suhu ja Euroopasse!

 

PS! Olen tegelikult ühe postituse veel võlgu seoses oma kevadiste tööotsingutega. Katsun selle võla järgmisel nädalal ära likvideerida!

1 Comment
  • Lya
    September 5, 2016

    Suured tänud teile vastuvõtu eest!
    Natuke kahju, et napilt NRW juubelipidustustest ilma jäime. Teletorni “tulede proovi” siiski veidi nägime 🙂
    Edukat keeleõpingute jätku teile!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*