Kursuselõpu grillparty

By 0 6

Nonii. Järgnev postitus tuleb küll väikese hilinemisega, aga siiski… parem hilja kui mitte kunagi. Juunikuus jõudis meie keelekursus selleks korraks lõpuni. Meil on läbitud B1 tase ja nüüd puhkame mõne kuu, et sügisest uue hooga B2 tasemega edasi minna. Osad meie kursuselt tegid ka eksami, aga kuna meie jaoks keeleõpe veel läbi ei ole ja eksam maksab üle 100€, siis ei olnud meil põhjust praegu eksamit teha. Seda B1 taseme paberit meil selle mõne kuu jooksul otseselt vaja ei ole ja B2 on juba tunduvalt olulisem.

Kahjuks sama seltskonna ja õpetajaga me jätkata ei saa, sest nõudlus B2 kursuste järgi on väga väike ja seega on ka kursuseaegade ja õpetajate valik väiksem. Paljud meie seltskonnast aga kas võtsid kohe edasi suvekursuse, ei õpi üldse edasi või võtavad sügisest hommikuse kursuse. Me valime sügisel endale mõne õhtuse kursuse, mille loengud toimuvad kahjuks küll ainult 2 korda nädalas, aga no parem ikka kui mitte midagi. Seni käisime 5 korda nädalas koolis ja sellise intensiivsusega oli tulemus ka hea. Nüüd edaspidi 2 korda nädalas… hmm see pole parim variant, aga mis teha, edasi tuleb õppida ja kusagil mujal kui VHS-is me seda teha ei taha.

Kooliaasta lõpu puhul korraldasime oma grupiga aga mõnusa grillpeo siinsamas Volksgartenis, meie kodust mõnesaja meetri kaugusel. Paljud tulid oma laste ja kaaslastega, kes grillis, kes tõi kooki või küpsiseid.. Süüa ja juua oli palju, kõik maitses suurepäraselt ja lapsed olid imearmsad.

Selle kaheksa kuuga on kogu meie grupp ja õpetaja kuidagi väga mõnusaks seltskonnaks kujunenud ja oleme lisaks keelele õppinud nii palju erinevaid kultuure ja inimesi tundma, et kohe siiralt kahju on, et me enam igal õhtul nendega ei kohtu. Alates oktoobrist käis meie grupist läbi inimesi 26 erinevast rahvusest. Osadega neist jääme kindlasti edasi suhtlema, Anar läheb vist hiinlastega korvpalli mängima (see mõte juba on naljakas) ja minul on kindlasti plaanis Kristine’iga USAst ja Patriciaga Portugalist mõnel mõnusal suveõhtul klaas veini juua.

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*