Nädalavahetus suurepärase seltskonnaga

By 0 5

Reede õhtul pärast tööd ja keelekooli hakkasin mina magama minemise asemel hoopis küpsetama. Mul oli juba mõnda aega olnud mõte teha pildiga keeksi ja millal siis veel, kui mitte kallite sõprade küllatulemise puhul.

Saksa-Eesti sõpruskohtumise muffinid. Kahjuks polnud mul valgeid komme ja sini-must-valgest sai sini-must-kollane..

Saksa-Eesti sõpruskohtumise muffinid. Kahjuks polnud mul valgeid komme ja sini-must-valgest sai sini-must-kollane..

Keeks ja muffinid said imekombel õigeks ajaks valmis ja meie läksime Hannale ja Tõnisele kell 1 öösel saabuvale bussile vastu. Reisisellid olid pikast reisist ja purjutavatest reisikaaslastest väsinud ja kui kõige tähtsamad muljed said muljetatud, läksime magama, et tiheda programmiga nädalavahetuseks välja puhata.

Laupäeval oli preilidel soov šoppama minna ja kuigi härrad pidasid tublisti oma 15 minutit vastu, siis veetsid nad siiski ülejäänud aja kohvitassi taga maailma paremaks rääkides. Minu ja Hanna maailm muutus pärast šopinguteraapiat ka grammike ilusamaks. Enne, kui päike loojuma hakkas, käisime sõitmas jõuluajaks Düsseldorfi vanalinna püsti pandud vaaterattaga.

bruch_wheelofvision_hires01

Foto: http://www.duesseldorf.riesenrad.info/

bruch_wheelofvision_hires03

Foto: http://www.duesseldorf.riesenrad.info/

 

Vaade oli sealt tõesti super ja ilmaga vedas meil ka. Päike paistis ja taevas oli sinine. Muidugi ei saa vaaterattalt Düsseldorfile nii head vaadet kui teletornist, aga omaette kogemus oli see ikkagi. Kõrgust ma ei karda, aga natukene oli seal üleval olles hirmus mõelda küll, kui kõrgel me olime. Ja et meie all ei ole põhimõtteliselt mitte midagi.

Kui olime kõhud täis söönud, jalutasime veel veidi vanalinna jõuluturul ja nautisime kuuma glögi ja poseerisime palmi all.

IMG_5876

IMG_5885

Pühapäeval oli äratus päris vara, sest päevakavas oli Duisburgi loomaaia külastus ja tahtsime kindlasti näha ka delfiinide showd. Loomakaitsja hing minus oli küll natuke kahtleval seisukohal, aga ma loodan, et neid loomakesi õpetatakse ikka prääniku, mitte piitsaga. Show oli äge, dresseerija tänas ja kiitis delfiine koguaeg ja ei olnud üldse kuri, kui üks delfiinike vahepeal jonnis ja mõne triki tegemata jättis.

Me olime Hannaga sama vaimustuses kui lapsed. Tegelikult vist rohkemgi! Kaelkirjakud, koaalad, ahvibeebid, sebrad.. Seal oli nii palju ägedaid loomi! Enamasti on loomadel hästi palju rohelust ja taimi, võimalikult vähe on tsementi ja metalli. Tihtipeale ei olegi aedadel eest mitmemeetrist aeda, vaid lihtsalt kraav ja meetrikõrgune aedik. Mina ei saa siia maani päris täpselt aru, kuidas need pühvlid sealt üle ei kalpsa. Isegi tiigril oli nii madal aed, et mul oli siiralt hea meel, et ta nii rahulikult päikse käes põõnas ja meie vastu mingit huvi üles ei näidanud.

Üleüldine meeleolu oli kuidagi looduslähedasem ja rohelisem kui mõnes teises loomaaias. Kõik ei pea olema sirgjooneline rida, kus metallvõredega puurid on vahetpidamata üksteise otsas nagu vanglas.

Üleüldine meeleolu oli kuidagi looduslähedasem ja rohelisem kui mõnes teises loomaaias. Kõik ei pea olema sirgjooneline rida, kus metallvõredega puurid on vahetpidamata üksteise otsas nagu vanglas.

Kogu loomaaed on kuidagi vabam ja loomulikum kui näiteks Tallinna loomaaed. Osad erinevatest liikidest loomad elavad koos ühes aias ning leemuripoisid, ahvikesed ja papagoid toimetavad vabalt inimeste vahel ringi. Minu päeva tipphetk oligi see, kui üks pisike ahvibeebi oma imetillukese käekese minu hiiglasliku sõrme ümber pani ja oma miniatuursete kikudega minu näppu hammustada üritas. Oi, kuidas need pisikesed tegelased mulle meeldivad!

Kuna meil olid rongipiletid nagunii terveks päevaks ostetud, mõtlesime kiirelt ka Kölnist läbi sõita, et Hanna ja Tõnis ka katedraali näeksid. Kölni jõuluturg ei olnud kahjuks veel avatud, aga see oli poolenisti juba üles sätitud ja saime natukene jõulutunnet juba kätte. Terve Kölni vanalinn on üks suur jõulumaa! Kõik oli nii armas ja mõnus, hästi palju majakesi ja kuusekesi ja tuhandeid tulekesi põlemas. Mõtlesime sinna enne jõule veel minna, aga kuuldavasti pidi Esseni jõuluturg veel uhkem olema, nii et äkki vaatame hoopis sinna. Jõuluturg ehk Weihnachtsmarkt on Saksamaal väga populaarne ja suurematesse linnadesse sõidab busside kaupa turiste ka teistest riikidest.

Mina pidin kahjuks esmaspäeval tööle minema ja pidin juba hommikul vara külalistega hüvasti jätma, aga Anari lahke ülemus andis talle veel ühe vaba päeva ja tema sai Hanna ja Tõnise ilusasti bussi peale saata.

Ma loodan, et neile meeldis see minipuhkus sama palju kui meile ja ootame neid juba uuesti külla! Küll on ikka tore, kui sõbrad nii tihti külas käivad. Nii hea on vahel argielust välja saada, muljetada ja jutustada ja uusi kohti avastada. Kohtume varsti jälle, armsad sõbrad!

 

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*