Saarlastega kevadet nautimas

By 0 5

Eelmisel nädalavahetusel käisid meil külalised Saaremaalt. Kuna tegu oli munadepüha nädalavahetusega ning siinmail antakse sel puhul nii reede kui ka esmaspäev vabaks, siis otsustasime Eglega paar päeva veel lisaks vabaks võtta ning oligi meil mini-puhkus valmis.

Ametlik vastuvõtt!

Esimene päev möödus Düsseldorfis shoppamise tähe all ning õhtut sisustasid vana hea Nintendo Wii ja lauamängud. Järgmisel päeval külastasime Amsterdami. Esimeseks sihiks oli turg nimega Albert Cuyp Markt, mis on iga päev avatud. Turg kulgeb mööda ühte pikka tänavat, kus müüakse nii tavalist turukraami, turistinänni ja erinevat toidukraami. Meil oligi sihiks võetud, et turult peame saama kohalikke vahvleid, mille vahel on karamellilaadne kraam. Saime! Ja lisaks proovisime veel üht-teist soolast. Ei tea kas nälg oli nii suur või olidki need toidud nii maitsvad, aga keele viisid nad igal juhul alla. Väärt kraam!

Amsterdami tänavad

Albert Cuyp Markt, Amsterdam

Amsterdamis on isegi Mikil pläru ees!

Imemaitsvad ja ülimagusad vahvlid valmivad.

Stroopwafel – Hollandi kohalik vahvel

Albert Cuyp Markt, Amsterdam

Järgmine sihtkoht oli legendaarne “I amsterdam”. Oiiiii, kus seal on alati rahvast. Kohustuslikud turistikad tehtud, liikusime edasi linna südamesse. Tegemist oli pühade-eelse päevaga ja lisaks oli tol õhtul Amsterdami Ajax jalgpalli mängimas. Nii et lisaks turistihordidele oli liikvel ka suur hulk valjusid ja väga valjusid jalkafänne.

I amsterdam

I amsterdam

Selfiekunnid

Korralik rahvamass liikvel

Amsterdami kanalid

Amsterdami kanalid

Kuna ilmataat oli üllatavalt sõbralik, otsustasime järgmisel päeval sõita läbi Kölni ning avastada natuke Moseli ja Rheini jõgede äärseid uusi avastamata kohti. Ja peab tõdema, et väga vahet ei ole kuhu sa Moseli jõe ääres lähed. Igal pool on midagi ilusat vaadata. Sama kehtib ka Rhein-i jõe nende alade kohta, kus jõgi asub orus. Sel korral võtsime sihiks Koblenzist mõned kilomeetrid lõuna poole jäävad Dieblichi ja Boppardi asulad.

Tänavakunst Kölnis

Dieblichi asula, Moseli ääres.

Parklapeatus looduskaunis kohas teel Boppardi.

Boppardi vanalinn, Rheini ääres.

Boppard

Johann on hull koerafänn. Kõikidele koertele oli vaja lehvitada ja järgi vaadata. Lõpuks sai ka ühele pai teha.

Söögikoht Boppardis.

Johann tervitab. Isa hoiab juba kätt südamel, et poisi käsi liiga kõrgele ei tõuseks, viimaks kirjutatakse veel trahv välja. Ega Saksamaal Hitleri tervitusega nalja pole, kohe trahvid kaelas.

Boppard, Rheini jõe ääres

Oli ülimalt meeleolukas minipuhkus. Kõige väiksem reisisell Johann oli ka ekstra tubli. Autos absoluutselt lärmi ei teinud, kui olid pikemad otsad sõita, lasi härra kohe sõba silmale ja tegi silmad 5 minutit enne sihtkohta alati lahti. Väga vahva tegelane. Tänud saarlastele hea seltskonna eest, oli meeleolukas reis!

No Comments Yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*