Veel natuke uuest kodust

By 6 6

Me oleme nüüd täpselt nädal aega uues korteris olnud ja ausalt öeldes on veel nii palju teha, et ilmselt vahetame enne elukohta, kui siin kõik valmis saab. No kastidest olen ma peaaegu lahti saanud ja suurem osa mööblist on kenasti oma koha leidnud, aga kuna mõni härra läks väljamaale puhkama, siis kardinad, elutoa lamp ja jalatsikapp ootavad veel oma aega. Tegelikult läks Anar koolikokkutulekule ja ta ausõna proovis kardinad ja lambi enne minekut paika panna, aga kuna elutoa seinad ja lagi tunduvad olevat titaanist, siis see osutus plaanitust veidi keerulisemaks ülesandeks.  Elutoa kakapruuni seina ja kriiskavoranži magamistoaga peame ka lähimal ajal midagi ette võtma ja sellepärast pole me ka elutoa kappe veel päris paika panna saanud. Mis omakorda tähendab seda, et asjad, mis neisse kappidesse paigutuma peaks, istuvad ikka veel kastides. No ja siis on veel vaja üks Ikea reis teha ja veel ilmselt tuhat asja, mis mul kohe pähe ei tule, aga tegelikult on need kõik pisiasjad. Peamine on see, et oleme lõpuks oma kodus ja kuigi kõik asjad on alles pooleli ja ripakil, siis on meil siin see päris õige kodutunne olemas. Ja see on kõige olulisem. Siin vaikne, piisavalt ruumi ja ilus.

Nokitsemist veel on, aga juba on päris toa moodi

Nokitsemist veel on, aga juba on päris toa moodi

Meie pisike armas tänav

Meie pisike armas tänav

Mina olen endiselt seisukohal, et täpselt üks armas kutsupoiss on siit veel puudu, aga ma tegelikult saan aru küll, et see teeks meie Eesti reisid päris keeruliseks ja et praegu pole see kohe kuidagi võimalik. Eks ma ootan kannatlikult edasi.

6 Comments
 • Lya
  May 26, 2015

  Tubli! Kõik juba särab ja läigib! Täpselt 2 nädala pärast oleme oma silmaga vaatamas…

 • Mati
  May 29, 2015

  Ilus elamine, piisavalt avar ja mõnus. Üks karvakera mahuks sinna kindlasti, reisida saab ju ka koos temaga….. Mõtle kui tore, kui koju tulles kargab karvapall sulle rõõmust sülle ja limpsab põsele musi ;). Kahju, et oleme kahe nädala pärast Rootsis, meeleldi oleksime ühinenud Lyaga. Olen juba pikalt mõelnud teid külastada. Kuid eks paistab…., täna linnakomisjon maja teist korrust vastuvõtmas, siis veel pidulik avamine. Seega pole ma veel omadega nii valmis, et täitsa vabalt hingata.
  Edu ja õnne teile, kallid noored uues kodus!!

  • Egle
   May 29, 2015

   Kahjuks autot meil pole ja lennukiga Eestis käies peaksime siis teise (loe: kallima) lennufirmaga lendama hakkama, kes koeri inimeste juurde pardale lubavad, muidugi lisatasu eest. Ühesõnaga lisakulusid ja -muresid tuleka hirmus palju juurde. Aga ma pole endiselt seda mõtet maha matnud veel. Natuke tuleb lihtsalt oodata. 🙂
   Aga teie olete oodatud, nüüd on meil ka piisavalt ruumi, et teid inimlikult majutada. Võtke aga plaani ja andke meile aegsasti teada, et me ikka siin oleks. 🙂
   Ja edu igasugu tööasjadega!

 • Kristiina
  June 16, 2015

  Ühest asjast ei saa ma aru: kuidas on voimalik, et eelmised üürnikud ei pidanud seinu valgeks värvima ja auke täitma? Tegelikult on see siin kohustuslik ja te oleksite enne korteri üle votmist pidanud kovasti lärmi sel teemal lööma. Muidugi te olete välismaalased ja te ei teadnud seda, seega keegi muidugi ei hoolinud ega informeerinud kah. Meie lasime muidugi korteri valgeks värvida, sest muud värvid olid imelikud, ainult elutoa ühe seina lubasime roheliseks jätta, et veidi huvitavam oleks, ilus värv on ka.

  • Egle
   June 16, 2015

   No vot ei tea, kuidas selle kohustuslikkusega on, sest lepingus oli meil kenasti kirjas, et korter antakse üle renoveerimata kujul. Maja kuulub üsna suurele kinnisvarafirmale, pole mingi ühe-mehe-firma. Enne võtmete üleandmist vaatas ka Hausmeister korteri üle.
   Augud seintes olid parandatud. Noh, niivõrd-kuivõrd. Pahtlit oli peale määritud ja pealtnäha oli kõik korras, aga kui Anar korra natuke surus, vajus see kohe sisse. Mulle tundub, et nii käivadki siin asjad. Et mitte riiulit seina pannes ebameeldivat üllatust saada, pidas ta targemaks kõik korralikult ära täita. Ühesõnaga pidime nagunii kõik üle värvima. Ja valgeks poleks me seinu nii ehk naa jätnud. Seega pole vahet, kas me värvime üle pruuni või valge seina.
   Teine asi on sakslaste värvimisoskused. Me eelistame põrandaliistud ja ukseraamid ilma värvipritsmete/laikudeta jätta, samuti värvida vähemalt kaks korda, et ikka ilus ühtlane tulemus jääb. Koridori, mis oli valge, värvisime ka ikkagi üle, sest meie arusaamad renoveerimisest ja korralikust tööst on (vähemalt kahe korteri puhul, millega meil kogemus on) hoopis erinevad sakslaste omadest.
   Magamistoas on maas vaipkate, mille eelmised üürnikud hea meelega üles oleks võtnud, aga kuna me nagunii seal ka remontima hakkame, ei näinud me pointi lasta neil lisatööd teha, kui me nagunii kohe uut põrandat ei pane. Nad olid igatahes äärmiselt toredad ja korrektsed inimesed ja ma ei näe küll mingit põhjust, miks me oleks pidanud hakkama lamenti lööma. 🙂

   • Kristiina
    June 17, 2015

    Nojah, siis pole vast hullu, naljaks küll lihtsalt, et isegi lepingus nii oli, aga ilmselt firmal pole mingit viitsimist seal midagi teha ja tahtjaid on ju nii palju nii ehk naa. Igatahes joudu remontimiseks, kui veel valmis pole 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*